СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ – 2012. Абітурієнту на замітку

Молодіжний журнал «Стіна» теж підготував для вас низку цікавих подій і презентацій. Отже

Програма презентацій на стенді Молодіжного журналу „Стіна” в рамках Третьої Міжнародної виставки «СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ – 2012», 1-3 березня 2012 року

1 березня (четвер) на стенді Молодіжного журналу „Стіна”

о 12-00 відбудеться презентація нового номеру Молодіжного журналу „Стіна”

о 13-00 відбудеться засідання дискусійного клубу на тему „Абітурієнт 2012. Проблеми української освіти”

о 15-00 відбудеться презентація підручників Видавничого дому „Стіна” з журналістики, ІТ-технологій та видавничої справи. Серія „Бібліотека школи юнкорів журналу „Стіна” ”.

 

2 березня (п’ятниця) на стенді Молодіжного журналу „Стіна”

 о 12-00 презентація наукового Форуму від Асоціації історичної правди ім. Миколи Ковальського

о 14-00 презентація нових дитячих конкурсів від проекту журналу „Стіна” „Діти-індиго”

 

Місце проведення виставки і заходів: «КиївЕкспоПлаза», павільйон №1,

сектор «D», вул. Салютна, 2 Б, метро «Нивки»

Третій обласний конкурс шкільної преси

Організаторами конкурсу є Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради та прес-центр газети “Шкільний вісник” Кам’янець-Подільської ЗОШ №10 – ініціатор обласного конкурсу шкільної преси, неодноразовий призер міських, обласних, національних та міжнародних конкурсів шкільної преси; герой декількох програм ХОДТРК “Поділля-центр”, телеканалу “ТАК-TV” (Миколаїв) та сюжетів на національних телеканалах.
На відміну від попередніх років цього року в проведенні конкурсу відбулися незначні зміни. За розпорядженням обласного управління освіти і науки Третій обласний конкурс шкільної преси набув статусу “заочний”.
Це в певній мірі розширює межі участі для справжніх фанатів своєї справи – юнкорів та редакторів шкільних газет Хмельниччини. Та й шкільні видання з інших областей України можуть стати учасниками конкурсу. Цього року шкільні прес-центри, як і раніше, боротимуться за звання найкращих у номінаціях: “Найкраща газета Третього обласного конкурсу шкільної преси”, “Найкраща друкована газета”, “Найкраща електронна газета” (сайт), “Найкращий телерепортаж”. А у номінації “Початківець” за перемогу боротимуться ті прес-центри, що роблять тільки перші кроки у світі шкільних ЗМІ.
Проте на учасників чекатимуть перемоги і у інших номінаціях, адже оргкомітет конкурсу та журі залишають за собою право вводити додаткові номінації.
А хто ж оцінюватиме працю юнкорів? В першу чергу – самі юнкори, а точніше – головні редактори шкільних прес-центрів Кам’янця-Подільського, переможців міського конкурсу шкільної преси. Кожен із них матиме право голосувати за будь-яке видання, окрім свого. Голову журі оберуть зі складу юнкорівського журі.
А професійне журі очолить Мар’ян Красуцький – заслужений журналіст України, почесний професор Кам’янець-Подільського національного університету, член національної спілки письменників України, лауреат найвищої Всеукраїнської журналістської премії “Золоте перо”.
До складу самого журі увійдуть справжні “акули пера” з редакцій газет “Голос України”, “Фортеця”, “Експрес Поділля”, “ПОДОЛЯНИН”, “Кам’янецький часопис КлюЧ”, “Кам’янець-Подільський вісник”, інформаційного агенства “Вже інфо”, проекту “Кулемет.com” та українського хостингу для WordPress (
www.wphost.me), працівників освіти: Махмутова А.Є. — методист ХОІППО, Дюднєва Н. М. – методиста НМЦ управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради, Марціновська І.П. — координатор роботи дитячо-юнацьких об’єднань шкільних та позашкільних закладів Кам’янця-Подільського. До складу журі долучиться і Богдан Матіяш (Dan Matteush) – журналіст, редактор, фрілансер, фіналіст «The 2010 Shorty Awards», член Київської спілки журналістів. Наразі – житель Нью-Йорку (США).
Отже, якщо ви любите свою шкільну газету, вважаєте її гідною участі у Третьому обласному конкурсі шкільної преси – тоді маєте час до 7 березня 2012 року. Саме цього дня завершиться прийом заявок на участь у конкурсі. Надіслати заявку учасника разом із газетами, які видані в період з вересня 2011 року по лютий 2012 року можна за адресою: 32305, Хмельницька область, м. Кам’янець-Подільський, вул. Короленка, 20, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10. Ознайомитись із положенням конкурсу та слідкувати за перебігом подій навколо Третього обласного конкурсу шкільної преси можна на сайті газети “Шкільний вісник” (visnuk.blogspot.com) та cпеціальному розділі цього ж сайту “ОКШП”.

 

У київському гуртожитку замерзають діти й педагоги!

Погодні умови в Києві, як і по всій Україні, такі, що, як кажуть, «хороший господар і собаку на вулицю не вижене». Статистика про померлих від холоду – як скупі зведення з фронтів. Здебільшого гинуть люди, які з тих чи інших причин опинилися на вулиці. Тим більш страшно, коли майже в центрі столиці замерзають люди в будинку!

 Київська спеціальна  школа соціальної реабілітації (за адресою: м. Київ, вул.. Білицька, 13-а) знаходиться у підпорядкуванні Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Протягом останніх шести років школа не функціонує (офіційно  її закрито на ремонт, а фактично – вона просто не працює), хоча керівництво школи й бухгалтерія  знаходяться на своїх робочих місцях, вчасно отримуючи зарплатню. У виробничих майстернях школи й інших її приміщеннях працює багато фірм, цехів, фірмочок (деякі з них – лише вночі). Але це – тема для іншої розмови.

Є при школі так званий гуртожиток, у якому раніше проживали співробітники школи. Двоє з них прописані в цьому гуртожитку  понад 40 років (Корзюковій Д.Д. – майже 80 років),  ще одна родина – вихователь школи-інтернату № 5  (Наталя Лейковська) з неповнолітньою дитиною (10-річний хлопчик постійно хворіє) – близько 20 років. Окрім того, в гуртожитку мешкають: сім’я педагогів (заселена майже 5 років тому за розпорядженням ГУОН м. Києва) – Наталя Плохотнюк, педагог Київського Палацу дітей та юнацтва з 30-річним стажем та її донька-студентка, вихователь столичного дитсадка  й ще одна сім’я. Всі інші мешканці гкртожитку, рятуючись від нелюдських знущань, знайшли собі інше тимчасово житло. Залишилися лише ті, кому на даний момент нікуди звідси виселитися.

Багато років мешканці гуртожитку, які платять чималі гроші за проживання, електроенергію та водопостачання, не можуть добитися від бухгалтерії закладу жодної довідки (ні про те, що вони там проживають, ні про оплату, тому всім їм, окрім тих, хто має постійну прописку, доводиться платити двічі: в гуртожитку й за місцем основної реєстрації).

Людей попереджали про те, що вони мали виселитися з гуртожитку до 1.10.11. Але вони не мають куди йти. Особливо Наталя Лейковська з дитиною та Дар’я Корзюкова, які не мають іншого житла. А у Наталі Плохотнюк  1 грудня в результаті підпалу дощенту згоріла квартира, в яку вони мали переселитися (встигли зробити ремонт і перевезти речі).

На звернення в усі інстанції, мешканці гуртожитку отримують дивну відповідь: «це приміщення не має статусу гуртожитку». Виявляється, вони багато років жили «ніде»? Директор школи запропонував Наталі Лейковській з дитиною та Дар’ї Корзюковій, переселитися до котельні (без кухні, з трубами, котлами тощо). Стара людина здалася – все одно скоро помирати!

Гуртожиток, де проживають 12 людей,  відключили від опалення й водопостачання. А нашу кімнату – ще в листопаді й від електропостачання (маємо борг за один місяць).  Ми спимо, закутавшись у кілька спальників. Цієї ночі температура повітря в кімнаті опустилася до -6 градусів. І якби не собака й кішка, які зігрівають нас, навряд чи ми б дожили до ранку. А сьогодні,  31 січня, нам відключили електроплиту. Мало того, що не буде де навіть приготувати їсти, а ще й неможливо буде хоч трохи обігрітися.

Йде війна за виживання! Ми розуміємо, що там, де пахнуть великі гроші, ні про що людське  не може бути й мови. Але ж ми люди! І хочемо жити!.

Допоможіть хоча б примусом, керосинкою або буржуйкою! Повірте, ми виживемо!

 

Наталя Плохотнюк

093-672-78-32