ФАСТІВ, СХАМЕНИСЯ! Підлітковий алкоголізм завойовує місто

Молодь, їхнє оточення та рідні вже не вважають пиво слабоалкогольним напоєм. Це сприймається як забавка. До пива виробляється залежність, адже там є спирт. Пляшка пива – це 100 грамів горілки. В юному віці залежність може з’явитися значно швидше, ніж у зрілому, навіть за декілька місяців. Руйнується нервова система, людина як особистість деградує. Фактично, щоб догратися до діагнозу «алкоголізм» до 18 років, дитина повинна почати вживати спиртне в досить ранньому віці, років з 11. Так найцікавіше те, що постійне вживання алкоголю послабить багато функцій організму, і якраз рокам до 23, коли настане час задуматися про потомство, цього самого потомства може й не бути.

У першу чергу підлітки дивляться на свої родини. Найчастіше в родині, де серед близьких родичів є алкоголіки, дитина категорично відмовляється від спиртного, але генетика може позначитися в будь-який момент. Ми регулярно звинувачуємо рекламу й засоби масової інформації в тому, що учні сьомого класу гуляють після школи із пляшкою пива. Так, безумовно, реклама допомагає такому рішенню. А ще більше йому допомагає батько, який випиває пару пляшечок пивця, щоб розслабитися, після праць праведних. Ну а прозивне ім’я п’ятниці — «тяпниця» говорить саме за себе. Звичайно ж, гріх не розслабитися по-дорослому! Спробуйте заглянути в гості на Фастівський стадіон «Машинобудівник» в п’ятницю чи суботу ввечері, впевнена ви будете «приємно» здивовані, а ваші діти чи онуки опиняться не в тому місці, не в той час.

Таким самим «місцем святкування» є площа навколо пам’ятника Леніну, а також заднє подвір’я міської лікарні. А чим вам не подобається дитячий садочок за музичною школою, чи наприклад парк ім. Гагаріна? По-моєму чудові місця для того, аби заспокоїтись з пляшечкою пива чи чогось міцнішого. А вам навіть в голову не прийде, чому ваша дитина так пізно повертається з міста!

Підліткові в 14-16 років можна багато розповідати про шкоду алкоголю, про в’ялість м’язів, зіпсовану зовнішність, загублені можливості. На нього не зробить враження розповідь про хворе серце й можливі патології його потомства. У цьому віці багато чого заперечується через підлітковий нігілізм, а щось людина ще просто не здатна зрозуміти. Найчастіше підлітки вживають алкоголь у компанії, причому в якийсь одній, де це прийнято. А іншій компанії підліток може зображувати святенника. Один зі способів відвести дитину від алкоголю — постаратися обмежити його спілкування з питущими друзями.

Не варто впадати й у крайності — випивши на святі небагато вина, ваша дитина ще не записалася в ряди закінчених алкоголіків. А от випиваючи в день пляшечку пивця, або коктейль із газованої води й спиртних напоїв, про які ви навіть не підозрюєте, дитина потихеньку починає руйнувати свій організм. Поступово звикаючи до відчуття сп’яніння, починаючи одержувати від цього задоволення, підліток почне збільшувати дозу спиртного. Ну а до чого це приводить, ви й самі знаєте. Безпечного спиртного ще не придумали.

Дехто може думати: що поганого в побутовім пияцтві? Не всі ж стають алкоголіками.

Так, правда, у пияцтві немає нічого поганого, крім невмотивованої агресії, руйнування мозку, втрати реакцій. П’яному, як відомо, «море по коліно». Чого варто сісти за кермо, особливо наслухавшись розповідей про сусідського дядька, який п’яний за кермом водить краще, ніж тверезий. А у випадку запущеного комплексу неповноцінності, можна й людину вбити, випадково, з метою самоствердження. Моторошно звучить? Напевно, так, але колонії для неповнолітніх повні цих моторошних історій. З таких маленьких шматочків складається картина парубка, чиє життя вже залежить від алкоголю.

Алкоголь практично постійно є сусідами із палінням, легкими й важкими наркотиками. Справа не в тому, що всі, хто п’є — наркомани, а в тому, що в стані сп’яніння зважитися на спробу покурити гашишу можна набагато швидше, ніж будучи тверезим. Це може відбутися випадково, розглядатися дитиною як цікавий досвід. Дорога по морю, яке по коліно глибиною, може привести куди завгодно.

Для жодної родини немає готового рішення. Ховати спиртне, або навпаки виставляти його напоказ із самого раннього віку, читати лекції або дати людині самому визначитися в житті… Ви не укриєте дитину від усіх незгод, не вирішите за неї, як би вам цього не хотілося. Якщо ви помітили що з дитиною щось не так, поговоріть з нею. Якщо за попередні роки у вас вийшло досягти довірчих стосунків — однієї розмови може вистачити. Не вистачить розмови — є фахівці. Психологи, наркологи, спеціальні клініки, у разі, коли ситуація зайшла дуже далеко, всі засоби є добрими. Головне допомогти людині вийти з хворобливої залежності.

Анастасія Жицька

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*