Національний конкурс молодих журналістів «ЄВРО позаочі»

Етапи проведення Конкурсу:

 •  І етап – Збір, публікація та голосування за роботи учасників та сайті (01.03.11-20.05.11)
 • ІІ етап – Фінальний етап (визначення переможців за рішення Журі, (20.05.11 – 27.05.11)
 • ІІІ етап – Оголошення та нагородження переможців конкурсу (28.05.11)

Номінації Конкурсу:

 1. «Закулісний ЄВРО-хаус» (форма подачі матеріалів — відеорепортаж ) Переможець отримає — 1000 грн.
 2. «Відверто про ЄВРО» (форма подачі матеріалу — інтерв’ю, стаття) Переможець отримає — 500 грн.
 3. «ЄВРО-кадр» (форма подачі матеріалів — фоторепортаж).
  Переможець отримає — 500 грн.
 4. Гран-прі Конкурсу «ЄВРО позаочі» Переможець отримає — 2000 грн.

Журі конкурсу:

 • Андрій Блінов, головний редактор, науковий редактор Український діловий журнал “Експерт”
 • Володимир Різун, директор Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка
 • Тамара В’югина, головний продюсер Телеканалу “Перший Діловий”
 • Олександр Краснопьоров, керівник інформаційно-видавничої групи “Сек’юріті ЮЕй”
 • Деніс Сілантьєв, голова «Фонду розвитку олімпійського та молодіжного плавання», заслужений майстер спорту, Чемпіон світу та Європи, срібний призер Олімпіади в Сіднеї

Матеріали для конкурсу можна надіслати на електронну адресу: konkurs2012@komitet12.org.ua 

На Youtube покажут полет глазами Гагарина

Известно, что в фильме будут использованы: голос Гагарина, а также кадры кинохроники. Кроме того будут добавлены видео в HD качестве, кторое было отснято астронавтом Паоло Несполи с борта Международной космической станции.

Камера Несполи помещалась в панорамном обзорном модуле МКС под названием «Купол». Видео было снято, когда станция проходила по маршруту, максимально приближенному к маршруту корабля Гагарина, а солнце находилось под тем же углом, что и 12 апреля 1961 года, передает BBC. Во время просмотра зрители увидят Землю такой, какой ее увидел Юрий Гагарин с борта «Востока-1», утверждают создатели фильма.

Премьера фильма First Orbit состоится 12 апреля на видеохостинге YouTube. Фильм будет показан в потоковом режиме.

Юн-прес провів Форум представників шкільної преси м. Києва

Юнкорів столиці приїхали підтримати гості та постійні партнери Форуму: головний спеціаліст відділу дошкільної і позашкільної освіти Головного управління освіти і науки м. Києва,  Тодосова Галина Іванівна; головний спеціаліст відділу матеріально-технічного та інформаційно-комп’ютерного забезпечення Головного управління освіти і науки – Баглай Юрій Григорович; журналіст, керівник Бюро журналістських розслідувань «СВІДОМО»,  Єгор Соболєв; журналіст-сценарист телебачення та кіно Наталія Галаган; журналіст, координатор проекту «Молодіжний журнал «СТІНА» –Наталія Костилєва; представники Центру культури та історії Київської Русі «Парк Київська Русь» Дмитро Чубій та Марина Циганович.

 Перед своєю великою командою юнкорів прозвітувала про роботу за рік Київська міська інформаційна агенція учнівської молоді:

 • У жовтні відбулася Прес-толока дитячо-юнацьких ЗМІ, на якій уперше нові склади районних прес-центрів змагалися в Журналістському марафоні за звання «Найкращий». Тоді кращий результат показали команди: І місце –  «Святошки»  (Святошинський район); ІІ місце – «Хвеська» (Деснянський район); ІІІ місце – «Стріла» (Дарницький район).
 • Традиційними стали виїзні майстер класи по пресі у районах. Цьогоріч також відвідали всі районні пресові активи та взаємно почерпнули не лише знань, нової потрібної інформації, креативних ідей, а й результативно попрактикували. У наступному році проект продовжить своє існування та доповниться новими лекційними курсами, практичними завданнями, інформацією про принципово важливі питання, наприклад,  про реєстрацію шкільного видання, міжнародні журналістські конкурси та турніри тощо. Запрошуються до активної співпраці не тільки шкільні юнкори, а й педагоги-організатори, куратори газет, методисти по роботі з пресою.
 • Зиму-2011 МІА розпочала участю у Шостій Всеукраїнський виставці газетних видань молоді «Молодіжний акцент», м. Запоріжжя. Серед 52 команд представники столиці зуміли вибороти звання кращих юнкорів Виставки і перемогу у Бліц-конкурсі.
 • Зимовий сезон також ознаменувався новим проектом, ініційованим МІА – першим міським конкурсом шкільних газет «Прес-бій». Це був пілотний конкурс, який показав неабияку активність шкільних редакцій. Приємно, що у відбірковому турі взяло участь 116 газет.  До участі у конкурсі пройшли 46 газет.  На конкурсі редколективи мали змогу не лише позмагатися в інтелектуальному журналістському «Прес-бої», перевірити свої знання з журналістики та інформаційної сфери, а й створити газету в команді з відомими журналістами, які займаються цим професійно, отримати кваліфіковану оцінку свого видання від фахівців у так званій рубриці «Гола правда» і , звісно, стати переможцем конкурсу. З цим вітаємо команду «Святошок». Проаналізувавши результати МІА планує в наступному навчальному році затвердити у річний план роботи преси Конкурс шкільних газет «Прес-бій», що остаточно вирішиться на звітному засідання.
 • Кращі юнкори столиці, гуртківці агентства «ЮН-ПРЕС» з 5 по 25 березня цього року представляють Київ на «І Всеукраїнському дитячому медіа-параді» в Дитячому центрі «Молода гвардія». Підтримуємо нашу команду та закликаємо усіх до активної роботи, участі у журналістських фестивалях, адже це не лише особистий досвід, а й престиж та підвищення рейтингу рідного міста.
 • МІА невтомно продукує ідеї щодо підняття рівня шкільної преси, згуртованості та спільного навчання столичних юних журналістів та розширення кола обізнаності, інтересів, спілкування. А ще – МІА за здоровий та активний спосіб життя. Саме тому ініціювали у квітні провести спільний захід Дитячо-юнацької спортивної школи Київського Палацу та юних журналістів Києва: Спортивний вихідний «Журналістська ескадра»  на базі ДЮСШ КПДЮ (Труханів остроів).
 • Для непосидючих та творчих юнкорів 21 травня, в рамках фестивалю «Прес-весна на Дніпрових схилах», відбудуться командні змаганя у Журналістському марафоні. Для участі необхідно попередньо зареєструватися в оргкомітеті Фестивалю.
 • Щорічне звітне засідання МІА відбудеться 26 травня. Запрошуємо всіх юних медійників столиці долучитися до підбиття підсумків, оцінки роботи складу МІА 2010-2011, презентації доробків районних прес-центрів та створення плану роботи на наступний рік. 

        Учасникам Форуму  презентували номінації, тематику ІХ Міжнародного  конкурсу-фестивалю дитячої журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» аби столичні юнкори якнайактивніше представили своє місто на міжнародному рівні.

        Для всіх юних журналістів були підготовлені газетний та фото вернісаж, де газетярі мали змогу ознайомитися з доробками своїх колег, а також висловити свою думку стосовно багатьох нагальних питань шкільної преси, залишивши коментарі на спеціальних постерах. 

Основною частиною  Форуму  стали  майстер-класи від іменитих фахівців журналістики.

·                        «Сучасна професія – редактор-видавець» / Олександр Михайлович  Холод,  завідувач кафедри «Масових комунікацій» Київського міжнародного університету;

«Європейські стандарти сучасної журналістики» / Наталія Костилєва, координатор Молодіжного журналу «Стіна», журналіст;

«Журналістське розслідування» / Єгор Соболєв, журналіст, керівник Бюро журналістських розслідувань «СВІДОМО»;

«Телевізійна режисура» / Наталія Галаган, режисер телеканалу «СІТІ»;

«Якісний фоторепортаж» / Сергій Щелкунов, фотограф, викладач цифрової фотографії.

Журналістська юнь Києва та м. Вишневе мала нагоду дізнатися  секрети журналістської «кухні» зсередини. Обговоривши всі актуальні питання за теми, учасники майстер-класів і зокрема представники МІА зібралися на брифінг за підсумками Форуму. Всі обмінялися враженнями від майстер-класів, поділилися основними тезами, подискутували стосовно свободи преси в школі, важливості друкованоих та електронних ЗМІ, шляхів до становлення шкільних медіа «без цензури та з усвідомленістю відповідальності», а також пригадали найцікавіші моменти з журналістського життя, як юнкори, так і професіонали. 

В заході взяло участь 397 юнкорів з усіх районів столиці, окрім Дніпровського,   які представляли 253 шкільні видання, та 98 юних журналістів інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС». 

Юлія Скоробогач, координатор шкільної преси м. Києва

Форум представників шкільної преси м. Києва та юних журналістів агентства «ЮН-ПРЕС»

Учнівська молодь Києва все більше захоплюється журналістикою та обирає цей вид діяльності своєю майбутньою професією. Юнкори переконані, що шлях успішного журналіста починається зі шкільної газети. На сьогодні у 369 столичних  школах працюють  прес-центри, редакції газет та інформаційні комітети Рад старшокласників. Шкільні мас-медіа – відмінний старт для майбутнього журналіста-професіонала.

 Агентство «ЮН-ПРЕС» координує роботу шкільної преси понад 12 років. На базі агентства створено Київську міську інформаційну агенцію учнівської молоді, яка обєднує прес-центри районних рад старшокласників, проводить тренінги з організації роботи дитячої редакції, виїзні майстер-класи з основ журналістики, конкурси шкільних газет, є співорганізатором міських форумів, прес-толок, зустрічей з фахівцями журналістики для дитячо-юнацьких ЗМІ м. Києва та юних журналістів агентства «ЮН-ПРЕС».

Форум має програму, в рамках якої – міні-презентації та майстер-класи з фахівцями: представниками ЗМІ, викладачами профільних вишів, представниками молодіжних громадських організацій. Як показує досвід, це є ефективна  та цікава   форма співпраці журналістів-початківців та професіоналів.

        В роботі Форуму беруть участь більше 500 учасників столичних прес-центрів, редакцій шкільних газет та телестудій, журналісти молодіжних та «дорослих» ЗМІ, представники профільних вишів, державних та громадських організацій.   

            У ПРОГРАМІ Форуму представників шкільної преси

14.30 – 15.00          Реєстрація учасників   (хол І поверху)

15.00 – 15.45          Пленарне засідання:

— ознайомлення з діловою програмою Форуму

—  звіт Міської інформаційної агенції

— новини шкільної журналістики

— вітання співорганізаторів ІХ Міжнародного фестивалю дитячої журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах»                                                                    (концертна зала)

15.50 – 17.30   Майстер-класи з фахівцями      (хол ІІ поверху, к. 246-338)

17.35 – 18.00   Брифінг за підсумками Форуму         (хол ІІ поверху, медіа-зала)